Yağlıboya otoportreyle çıkartılan gerçek nüfus cüzdanı!

Genç sanatçı Alican Leblebici, hiperrealist eserlerinden oluşan 'Parmak İzi' başlıklı ilk kişisel sergisiyle Pilot Galeri'ye konuk oluyor. Leblebici'nin tabloları öylesine gerçek gibi ki, yağlıboya otoportresinin vesikalık fotoğrafıyla nüfus müdürlüğünden çıkarttığı 'gerçek nüfus cüzdanı' serginin en dikkat çeken işlerinden!

Read more

ALİCAN LEBLEBİCİ – PARMAK İZİ

Böylesi başarılı genç sanatçılarla karşılaştıkça hem bir kolesiyoner olarak kendi adıma hem de Türk Çağdaş Sanatı adına oldukça gururlanmakta haklı olduğumu düşünüyorum. Bu haftaki yazımda, çok özel bir sanatçı olan Alican Leblebici’nin solo sergisi ve üretim süreci üzerine gerçekleştirdiğimiz röportajına yer vermek istiyorum. 1987 doğumlu sanatçıyı aslında bir çoğumuz 2014 Akbank Günümüz Sanatçıları yarışmasındaki başarılarından dolayı da tanıyoruz…

Read more

A young artist explores the selfie pandemic in a new show

‘Fingerprint,' the first major solo exhibition of young artist Alican Leblebici, explores the issue of loneliness and frenzy of getting like's through the selfie pandemic

Read more

Dünyadan son çıkış var mı?

Alican Leblebici'nin Mixer'de yer alan Son Çıkış sergisi beden, sınır ve güvenlik politikalarını son dönemde karşımıza çıkan imgeler üzerinden yorumluyor.

Read more

Aslında hep 90’lardaydık

Pilot Galeri’deki “Bir Zar Atımı... ” grup sergisi dil ve dilin çizgisel biçimleri arasında bağlar kurarak ülkenin temel meselelerine iniyor.

Read more

Bana Hikayeni Anlat, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Tophane’de “İstanbul Alegorisi” ile karşılaşmamın ardından, dakikalarca karşısında ayrılamadığım bu işin genç sanatçı Alican Leblebici’ye ait olduğunu öğrendiğim günün üstünden birkaç yıl geçti. Alican o günden bugüne çalışmalarını sürdürüyor. Resimlerini işçiliği madeninden değerli taşlar gibi üretiyor.

Read more